Narodil jsem se před 60 lety v Praze a většinu svého dospělého života žiji v obci Chleby nedaleko Nymburka.
ZOO Chleby jsem založil v roce 1997. Tehdy mě od toho mnoho lidí odrazovalo a říkali mi, proč to nebude fungovat. Má láska ke zvířatům a lidem byla naštěstí silnější. Naše ZOO se stalo první oficiální porevoluční nestátní zoologickou zahradou v České republice a dnes je mezi desítkou nejnavštěvovanějších míst Středočeského kraje.
Nejsem však jen podnikatel. Jsem manžel a hrdý otec pěti dětí. Mé názory jsou konzervativní a pravicové. Již v roce 2008 jsem na ideové konferenci ODS kritizoval plán podpořit přijetí Lisabonské smlouvy. Varoval jsem, že EU bude hájit pouze své vlastní zájmy, nikoli naše. A to se bohužel vyplnilo.
Dnes se jako kandidát na senátora ucházím o Vaše hlasy. Hájím zájmy lidí, kteří tu žijí, lví silou, jak je mým zvykem.
Můžete mít číslo na velvyslance Jičínska a Nymburska v Senátu!
Rád bych byl v Senátu velvyslancem a pomocnou rukou všech občanů našeho regionu. Získat na mne číslo je tedy snadné!
Stačí vložit Váš email a budete mít mé číslo.
Bude to oboustranné. Můžete mi napsat svůj podnět.
Nebo se já naopak mohu zeptat na Váš názor, když se bude něco připravovat. Budeme v kontaktu.
Správná cesta a spokojenost je hlavně o společné komunikaci. Ne o nás bez nás!
„Svého lékaře a automechanika v telefonu již máte, teď byste mohli mít i svého senátora!“
Můj příběh a všechny novinky:
Velvyslance k Rychetskému pustili, mě ne, rozzlobil se občan René Franěk
Přijetí německého velvyslance předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským vyvolalo údiv nejen u některých politiků. Znepokojený občan René Franěk se rozhodl jednat. U Ústavního soudu se po vzoru velvyslance dožadoval schůzky s Rychetským. Marně.
Návštěva německého velvyslance u Ústavního soudu, 16. září 2009 | foto: Ústavní soud ČR
Audience pro velvyslance nadzvedla ze židle René Fraňka, ředitele Zoo Chleby. Když může velvyslanec, mohu já taky, řekl si a začal si v Brně domlouvat osobní audienci. – čtěte více o návštěvě velvyslance
Na internetu si našel číslo do kanceláře předsedy soudu. Sluchátko zvedla sekretářka. Franěk se představil, chce prý mluvit s Rychetským. Další rozhovor líčí takto:
„Nemohu vám dát na pana předsedu telefon.“ – „Telefon nepotřebuji, stačí mi sjednat schůzku.“ – „Schůzku také nejde sjednat.“ – „Chci s ním sjednat schůzku stejně jako německý velvyslanec.“ – „To je ale něco jiného.“ – „Ano, to je něco jiného. Na rozdíl od německého občana si já ten soud platím.“ – „O čem s ním chcete mluvit? – „O naléhavé věci.“ – „Co je naléhavá věc?“ – „Když pan předseda mluvil s německým velvyslancem o Lisabonské smlouvě, já mám jiný názor českého občana a chtěl bych mu ho říci.“
Franěk ale sekretářku neobměkčil, domluva nikam nevedla: „Myslel jsem, že když už vyslechne nějakého Němce, může vyslechnout i mne, kterého se bude Lisabonská smlouva týkat.“ – „Ale pan předseda soudu se s veřejností nestýká. Nejde to.“ – „Podívejte se, mně je 48 let, platím si na rozdíl od toho Němce daně a chtěl bych si s panem Rychetským popovídat,“ stál si za svým Franěk.
Výměna názorů probíhala asi deset minut, ale bez úspěchu. Rozhovor skončil až ve chvíli, kdy sekretářka telefonujícího vyzvala, aby napsal Rychetskému dopis.
„Na to jsem nepřistoupil, je to jen zdržovací taktika. Jsem z toho roztrpčený, protože když si náš nejvyšší soud udělal čas na německého velvyslance, měl by vyslechnout i mne, který mám názor opačný,“ řekl iDNES.cz Franěk.
Soud: Osobní audience nepořádáme
Ústavní soud ale tvrdí, že přijetí běžných občanů nezařizuje. „Něco jako osobní audience nezajišťujeme. Ústavní soud se řídí pouze bezpečnostním a návštěvním řádem. Občan má právo podat na Ústavní soud podání a má právo nahlížet do spisu. Není ale v našich možnostech, aby se pan předseda setkával s každým, kdo s ním chce hovořit,“ řekl iDNES.cz mluvčí soudu Vlastimil Göttinger.
Občan se tak může dotázat pouze tiskového mluvčího nebo počkat na odpověď na svůj písemný dotaz. Přijetí velvyslance pak mluvčí nepovažuje za nic nezvyklého, podobně prý soud přijal i velvyslance z Maďarska, Francie, Rakouska či Ruské federace. „Je to oficiální návštěva, jako když nás navštíví třeba předseda vlády,“ dodal mluvčí.
Franěk v přijetí německého velvyslance ale vidí paralelu k šedesát let starým událostem. „Připomnělo mi to rok 1948, kdy sovětský velvyslanec Zorin chodil dávat lekce Gottwaldovi, co se má a co nemá. Případně vytvářel tlak i na prezidenta Beneše. Mně se ta situace jeví podobná,“ tvrdí Franěk.
Na Lisabonskou smlouvu má jasný názor. „Jestli pan prezident podepíše, udělá radost několika eurohujerům, ale v učebnicích dějepisu bude napsáno, že stejně jako prezident Beneš podlehl tlakům a Česká republika se znovu stala vazalem,“ myslí si Franěk.
Pane Fraňku, co je Vaší profesí? Jsem ředitelem ZOO Chleby. Vystudoval jsem stavební fakultu ČVUT a pak k tomu ještě mimořádně přírodovědu. Již během studií…
Desítky druhů zvířat najdete v ZOO Chleby na Nymbursku. Dnes je místní ZOO doslova vyhlášená i daleko za hranicemi Středočeského kraje. V samotné obci Chleby…
3. René Franěk – Show Jana Krause 22. 2. 2013 Hosté: herec, moderátor a radní Tomáš Hanák, úspěšná česká autorka beletrie Kateřina Tučková a zakladatel…
Ideová konference ODS proběhla v sobotu podle dohodnutého scénáře. Předstíranou jednotu strany narušil jen incident v samém závěru setkání. Při projevu Mirka Topolánka se slova…