Rozhlas: Je to moje šesté dítě, říká o ZOO Chleby její ředitel René Franěk

Desítky druhů zvířat najdete v ZOO Chleby na Nymbursku. Dnes je místní ZOO doslova vyhlášená i daleko za hranicemi Středočeského kraje. V samotné obci Chleby si už na existenci nejrůznějších zvířecích sousedů zvykli. Zejména teď o prázdninách je tam skoro každý den plno.

„Vždycky jsem byl chovatel. Od čtyř let jsem choval zvířata a najednou se lidé kolem začali ptát: Můžeme se přijít na ně podívat? A pak přijede autobus, pak přijede pět autobusů a pak zjistíte, že máte ZOO,“ vzpomíná na své začátky ředitel chlebské ZOO René Franěk.

„Já mám pět dětí a tohle je moje šesté dítě. Budujeme tu relevantní středočeskou ZOO,“ dodává. Nejraději ze současné sestavy zvířat má surikaty, které byly ručně dokrmené. „Bydlely s náma, spaly v posteli, panáčkovaly nám na hlavě. V posteli jsme ale měli i klokany nebo prase. Rok s námi bydlel i gepard,“ říká.

Chlebské ZOO ale zatím chybí lev. „Toho budeme mít v té druhé části ZOO, asi půl kilometru za vesnicí, protože on si teritorium vymezujeme řevem a to by obec asi neunesla,“ dodal René Franěk.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *