Komu slouží senátor Czernin. Protikandidát se s lídrem TOP 09 nemazal

Podle všeho se na Jičínsku a Nymbursku odehraje zajímavý souboj o senátní křeslo. Proti dosavadnímu senátorovi a místopředsedovi TOP 09 Tomáši Czerninovi se postavilo dalších šest kandidátů. Krajský zastupitel za hnutí ANO Jaromír Dědeček, učitelka Eva Kotyzová za SPD, starostka Dana Kracíková za STAN, redaktorka Marta Martinová za Piráty, právník Václav Ort v dresu KSČM a ředitel ZOO Chleby René Franěk, kterého do souboje o křeslo senátora vysílají Svobodní. A právě posledně jmenovaný se teď obul do senátora Czernina.

Nymbursko a Jičínsko žádného zástupce v Senátu nemá,“ rýpl si do současného senátora Tomáše Czernina z TOP 09 ředitel středočeské ZOO Chleby René Franěk. „Chci hájit zájmy lidí, kteří tu žijí. A dovolím si tvrdit, že stávající senátor to nedělal. Hájil zájmy voličů žijících mimo Českou republiku, aby mohli korespondenčně volit, ale například pro zmrazení platů politiků u nás v zemi ruku nezvedl! Hájí zájmy Bruselu místo zájmů České republiky. A hájí zájmy svého stranického sekretariátu, místo toho, aby řešil skutečné problémy lidí v regionu,“ nebral si servítky Franěk, který připomněl, že v regionu podniká mnoho let a za ty roky potkal tisíce a tisíce lidí. „Rád se s nimi bavím. Znám jejich problémy i radosti, máme je podobné. Mou vizí je být velvyslancem regionu, nikoli loutkou s předem vymyšlenou agendou. Jičínsko a Nymbursko si zaslouží mít v Senátu silný hlas,“ dodal Franěk. 

Podle Fraňka je teď zřejmé, že většina lidé řeší jeden velký problém, který souvisí s dopady růstu cen. „Nevím, jak velký polštář financí nechat na zimu a zda takový bude vůbec v našich silách vytvořit. V tomto ohledu myslím na ostatní firmy a domácnosti, jak si asi poradí. Přitom existuje několik možností, jak našim občanům ulevit. Když už nemáme vlastní řešení, dá se inspirovat u okolních států. Nic z toho tu však nepozorujeme,“ je nespokojený se současným přístupem vlády zakladatel a ředitel ZOO Chleby. 

„Výkon vlády je z mého pohledu zatím opravdu slabý. Myslím, že to hned na začátku přehnali s podporou Ukrajinců na úkor českých občanů. Lidé začínají být opravdu naštvaní. Ve výsledku se ta nadměrná solidarita bohužel otočí proti těm, kteří ji skutečně potřebují. V mnoha otázkách se také vláda chová papežštěji než papež na úkor našich zájmů. Je evidentní, že nemají jasnou strategii postupu a vymýšlejí často nesmysly, jako je třeba sektorová daň,“ myslí si René Franěk, který volá po dočasném zrušení DPH. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *